افزایش فالوور اینستاگرام

با تضمین کمترین مقدار ریزش

افزایش فالور اینستاگرام امروزه یکی ازمهم ترین استراتژی ها برای جذب مخاطب به حساب می آید، که در ادامه به اساسی ترین دلایل افزایش فالور اینستاگرام به صورت تضمینی و کاربردی اشاره میکنیم.

آیا درباره اهمیت تولید محتوا در افزایش فالور اینستاگرام چیزی می دانید؟

در ابتدا باید بدانیم که تمامی عکس ها، ویدیوها، موسیقی و متون ها که در دنیای مجازی مورد انتشار قرار می گیرد نوعی تولید محتوا محسوب می شوند، که برای افزایش فالور اینستاگرام می توانیم به این 4 مورد اصلی در تولید محتوا اشاره کنیم:

 • رسانه های تصویری

رسانه های تصویری و بصری که عمدتا توسط تجهیزات وسخت افزارها تولید می شود از جمله حیاتی ترین و تاثیر گذارترین رسانه در شبکه های اجتماعی و وب سایت ها به شمار می رود.

 • عکاسی؛
 • فیلمبرداری؛
 • اینفوگرافیک

اینفوگرافیک ( (INFOGRAPHIC که مخفف اطلاعات و گرافیک می. باشد برای قرار دادن حجم وسیعی از اطلاعات در فضای کم به کار می رود. از جمله معروف ترین اینفوگرافیک ها به نقشه مترو میتوانیم اشاره کنیم.

با یادگیری نرم افزار فتوشاپ تولید اینفوگرافیک بسیار آسان و در عین حال کاربردی می باشد.

 • انیمیشن سازی

انیمیشن سازی یا به عبارتی خلق تصاویر پشت سرهم برای ایجاد توهم حرکت، امروزه طرفدارن فراوانی را در حوزه رسانه به همراه دارد که قطعا باعث جذابیت و زیبایی برای افزایش فالور اینستاگرام می شود، و هم با توجه به افزایش ترافیک در سئو (بهینه سازی موتور جستجو) می تواند بسیار مثمرثمر واقع شود.

 • تولید محتوای نوشتاری

به تمامی جملات، کلمات، پاراگراف ها و… که توسط نویسنده ایجاد می شود تا با مخاطبان ارتباط برقرار کند را تولید محتوا نوشتاری(متنی) می گویند که مهم ترین فاکتور در تولید محتوا برای افزایش فالور اینستاگرام نیز محسوب می شود.

با ایجاد تولید محتوا، علاوه بر افزایش فالور اینستاگرام میتوانیم در طراحی وبسایت و طراحی اپلیکیشن موفق ظاهر شویم و مخاطبان زیادی را جذب سایت و اپ خود کنیم.

افزایش فالوور اینستاگرام

تاثیر هشتگ ها در افزایش فالور اینستاگرام

هشتگ ها میانبری است که میتوانیم محتوای تولید شده را به مخاطبان مورد نظرمان نشان بدهیم. که استفاده از هشتگ ها نیز به 3 دلیل الزامی است:
1. محتوا را دسته بندی و طبقه بندی می کند.

2. هوش مصنوعی اینستاگرام نوع محتوا را به راحتی تشخیص می دهد.

3. کاربران به راحتی محتوای مورد نظر را جستجو می کنند.

ایجاد هشتگ ها پر بازدید یکی از بهترین راه های جذب مخاطب می باشد که با توجه به هوش مصنوعی اینستاگرام، استفاده موثر از هشتگ ها میتواند با افزایش فالور اینستاگرام همراه باشد.

افزایش فالور اینستاگرام به صورت آفلاین

 بسیاری از مشاغل تنها با درج صفحه اینستاگرام خود بر روی کارت ویزیت، بروشورهای تبلیغاتی، تراکت ها و … می توانند افزایش فالور اینستاگرام را به صورت آفلاین تجربه کنند، که فقط با همین تکنیک ساده بسیاری از مشتریان بالفعل شما تبدیل به مشتریان بالقوه شما می شوند.

تاثیر اینستاگرام در فروش

امروزه اینستاگرام یکی از موفق ترین شبکه های اجتماعی در سراسر جهان به شمار می رود که همین موضوع یکی از دلایل افزایش بازاریابی در این اپلیکیشن نیز می باشد. آمارهای منتشر شده به خوبی نشان می دهد که افزایش فالور اینستاگرام یکی از مهمترین دغدغه های افرادی است که در این پلتفرم قصد درآمد میلیونی را دارند.

در ادامه برخی از آمارهای منتشر شده را با هم مرور می کنیم.

 • بیش از 25 میلیون کسب وکار مختلف در سرار جهان از اینستاگرام استفاده می کنند.
 • بیش از 200 میلیون کاربر هر روز صفحات تجاری را بازدید می کنند.
 • حداقل 30 درصد کاربران از محصولات اینستاگرام استفاده کرده اند.
 • 84 درصد کاربران حداقل یک برند را در اینستاگرام دنبال می کنند.

 

مواردی که در فوق به آن ها اشاره کردیم تنها بخشی از دلایلی بود که افزایش فالور اینستاگرام را امروزه به موضوعی مهم برای کسب و کارها مبدل کرده است.

از نقطه شروع تا افزایش فالور اینستاگرام

اکنون که به ارزش این پلتفرم در طول زندگی روزمره خود پی بردیم بهتر است که برای شروع فعالیت در این فضا باید ها و نباید ها را بدانیم تا در سریع ترین زمان بیشترین بازدهی را داشته باشیم.

 1. ایجاد یک حساب کاربری

اولین قدم برای شروع فعالیت در اینستاگرام ایجاد حساب کاربری شخصی و یا تجاری می باشد.

 1. یک برنامه آینده دار برای بازاریابی در اینستاگرام

مطمئنا شروع هر فعالیتی احتیاج به یک چشم انداز و یک استراتژی خاصی دارد که بازاریابی اینستاگرام نیز از این قائده مستثنی نبوده و برای افزایش فالور اینستاگرام و افزایش فروش ملزم به رعایت یکسری از قواعد می باشد.

 1. ایجاد مثلث تبلیغاتی موثرین راه ممکن برای افزایش فالور اینستاگرام

منظور از مثلث تبلیغاتی، ایجاد شبکه ای است که مخاطبان شما بتوانند به راحتی و در هر کجا با شما ارتباط برقرار کنند که این مسلتزم این است که شما فضای کاری خود را گسترده تر کنید و بیشتر در معرض دید مخاطبین خود قرار بگیرید.

اما مثلث طلایی که اگر به طور حرفه ای بتوانیم از آن استفاده کنیم قطعا موثرترین راه برای افزایش فالور اینستاگرام نیز می باشد عبارتند از:

 • طراحی سایت اختصاصی
 • طراحی اپلیکیشن حرفه ای
 • ایجاد حساب تجاری اینستاگرام
افزایش فالوور اینستاگرام

کلام آخر

سعی کردیم در این مقاله تمام نکات کلیدی و کاربردی در خصوص چگونگی افزایش فالور اینستاگرام را به صورت مختصر اما کاملا مفید و کاربردی را در اختیار شما عزیزان قرار دهیم اما فراموش نکنیم که برای دیده شدن در فضای مجازی باید سعی کنیم تمام کانال های ارتباطی با مخاطبان خود را ایجاد و حفظ نماییم.

مهم ترین نکته ای که می توانم خاطرنشان کنم این است که توسعه فضای مجازی علاوه بر این که هزینه نیست، اتفاقا یکی از بهترین سرمایه گذاری ها برای هر شخصی می تواند باشد، فقط تنها شرط موفقیت درآن استفاده موثر از ابزار و تلاش و پشتکار می باشد.