دسته‌بندی نشده

نحوه ی تشخیص محتوای کپی

نحوه ی تشخیص محتوای کپی

نحوه ی تشخیص محتوای کپی | آژانس تبلیغاتی فرا مارکتینگ

با  داشتن علم نحوه ی تشخیص محتوای کپی می توانیم یک محتوای یونیک (تک) ایجاد کنیم.

در کل وب سایت باید حاوی محتوای اصلی باشد. سرقت ادبی، یا واگذاری کار دیگران به عنوان کار خود بدون اجازه، هم به صورت آنلاین و هم به صورت آفلاین غیرقابل قبول است و منجر به پایین آمدن رتبه ی صفحه ی شما یا حذف کامل صفحه وب سایت شما از جستجوها می شود.

احتمال دیگری که باید در نظر گرفت این است که ممکن است دیگران محتوای سایت شما را کپی کرده و بدون اجازه شما از آن استفاده کنند. و ممکن است در موتورهای جستجو از شما برتر باشند.

به همین دلیل باید نحوه ی تشخیص محتوای کپی را بشناسیم.

محتوای تکراری چیست؟

محتوای تکراری محتوایی است که در بیش از یک مکان آنلاین ظاهر شود به عبارت دیگر اگر محتوای خود را در بیش از یک مکان منتشر کنید یعنی محتوای تکراری دارید. اگر محتوای شخص دیگری را در سایت خود کپی کنید یا اگر مطالب شما را در سایت خود منتشر کنند و یا گاهی هم به طور ناخواسته یک محتوا شبیه به محتوای دیگری از آب در آید، در تمام حالات این یک محتوای تکراری می باشد.

بررسی محتوای تکراری چگونه کار می کند؟

اساساً نرم افزار سرقت ادبی به شیوه ای مشابه موتورهای جستجو مانند گوگل عمل می کند. از قسمت های متنی خاص یا یک متن کامل نمونه می گیرد و آن را با سایر محتوای موجود در اینترنت مقایسه می کند. اگر مطابقت پیدا شد، نرم افزار آدرس صفحه ای را که محتوا در زیر آن قرار دارد نمایش می دهد. همچنین نشان می دهد که کدام قسمت ها در واقع تکراری هستند.

یک بررسی کننده محتوای تکراری نمی تواند محافظت مطلق در برابر سرقت ادبی را ارائه دهد، اما با این وجود چنین نرم افزاری توصیه می شود. یک ابزار مناسب می تواند اثبات زمان بارگذاری محتوای شما را ارائه دهد، بنابراین نشان می دهد که کدام محتوا اصلی است و کدام کپی شده است. علاوه بر این ، یک بررسی کننده محتوای تکراری می تواند از به خطر انداختن اقدامات SEO به دلیل تأثیر محتوای کپی شده جلوگیری کند.

راه های نحوه ی تشخیص محتوای کپی

در اینجا به معرفی چند ابزار رایگان خوب پرداختیم که با استفاده از آنها می توانید مطمئن شوید که محتوای شما منحصر به فرد است.

– Plagium 

سایت Plagium  یک جستجوی سریع رایگان یا یک جستجوی عمیق برتر است.

– Plagiarismcheck.org 

مطابقت دقیق و متن متن را تشخیص می دهد. این وب سایت، راه های تشخیص محتوای کپی شده را هم برای محتوا های فارسی ارائه می کند و هم محتوا های انگلیسی.

– Copyscape   

این ابزار می تواند در عرض چند ثانیه به سرعت محتوایی را که در برابر محتوای منتشر شده نوشته اید، بررسی کند. ابزار مقایسه محتوایی را که به صورت تکراری نمایش داده می شود، برجسته می کند و به شما اطلاع می دهد که چند درصد از محتوای شما با محتوای قبلاً منتشر شده مطابقت دارد.

– Plagspotter 

این ابزار می تواند صفحات تکراری محتوا را در سراسر وب شناسایی کند.

– Duplichecker 

این ابزار اصالت محتوایی را که قصد دارید در سایت خود بارگذاری کنید را بررسی می کند.

– Siteliner 

این یک ابزار عالی است که می تواند ماهانه یکبار کل سایت شما را از نظر محتوای تکراری بررسی کند. همچنین می تواند پیوندهای خراب را بررسی کرده و صفحاتی را که بیشتر برای موتورهای جستجو برجسته هستند شناسایی کند.

Siteliner

– articlechecker

این سایت از ابزارهای آنلاین بررسی کپی بودن محتوای مقاله در سطح وب سایت انگلیسی است.

– edubirdie

تشخیص محتوای کپی با این سایت، راحت تر از هر کار دیگری است. فقط باید قسمتی از متن محتوا را در این سایت سرچ کنید.

– استفاده از Google

یک راه دیگر این است که حدود ده کلمه را از ابتدای جمله کپی کرده و سپس آن را با نقل قول ها در گوگل چسباند. این در واقع روش توصیه شده گوگل برای بررسی است.

اگر این مورد را برای صفحه ای در وب سایت خود آزمایش می کنید، انتظار می رود که فقط صفحه وب شما ظاهر شود و در حالت ایده آل بدون هیچ نتیجه دیگری  باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *